Szanowni Państwo,

             W imieniu Pana Wójta uprzejmie informujemy, że samorządy czterech gmin położonych wzdłuż drogi krajowej nr 6 podjęły decyzję o wspólnym proteście przeciwko decyzji o wstrzymaniu budowy drogi ekspresowej S6 na odcinku od Koszalina do Bożegopola, czyli na całym środkowopomorskim odcinku tej trasy. Taka decyzja oznacza, wykluczenie transportowe tego obszaru i związane z tym opóźnienie rozwoju gospodarczego. Dostępność transportowa jest kluczowym kryterium lokalizacji inwestycji, a to przekłada się na miejsca pracy i jakość życia w naszym regionie.

            Na naszym odcinku drogi przechodzącym przez Gminę Potęgowo dochodzi jeszcze dodatkowy powód – bezpieczeństwo na drodze. Mieszkańcy Gminy pamiętają o ofiarach śmiertelnych wypadków drogowych. Tylko w tym roku były dwie. Czy te tragedie mają minąć bez echa? Pisma  do  Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o lewoskręty, światła przy przejściach dla pieszych, spowalniacze ruchu na obszarach zabudowanych dotychczas nie przynosiły skutku. Jesteśmy w związku z tym zmuszeni w sposób bardziej radykalny powiedzieć o naszych oczekiwaniach i pokazać naszą determinację. Dlatego udział członków Słupskiej Izby Przemysłowo Handlowej jako przedstawicieli przedsiębiorców regionu słupskiego jest tak ważny!

             Zapraszamy Państwa do udziału w proteście, który odbędzie się w Darżynie gm. Potęgowo przy przejściu przez jezdnię w dniu 22 maja o godzinie 14. Przez godzinę czasu będziemy rozdawać ulotki kierowcom, rozwieszać transparenty i manifestować naszą wolę i jedność w walce o bezpieczeństwo na drodze i rozwój gospodarczy naszej gminy i całego regionu.

        W tym dniu mieszkańcy czterech gmin: gminy Potęgowo, gminy Nowa Wieś Lęborska, gminy Łęczyce oraz miasta Lębork połączą się we wspólnym proteście. Nie może nas zabraknąć.

          Nie ma co dłużej czekać! Trzeba budować  - S6!

W razie pytań:

Andrzej Kaczmarczyk

Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 059 841 69 48