PARR seminarium USA grafika 1200x628

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Agencją Rozwoju Pomorza S.A - liderem regionalnego projektu "Pomorski Broker Eksportowy" zapraszają w dniu 25 września 2018r. na praktyczne seminarium biznesowe nt. rynku amerykańskiego pt. "Discover and expand your business in America” – możliwości biznesowe dla polskich firm na rynku Stanów Zjednoczonych Ameryki.

 

Czy warto zainteresować się rynkiem amerykańskim? Główne jego walory to przede wszystkim wielkość, ogromna siła nabywcza, zróżnicowanie geograficzne i różnorodne gusty konsumenckie. Stany Zjednoczone są także niekwestionowanym liderem innowacji. Jednocześnie rynek ten jest najbardziej wymagający i nasycony. Jak go zdobyć? Jak się do tego odpowiednio przygotować i odnaleźć w tamtejszych uwarunkowaniach prawnych? Na te i inne pytania odpowiemy podczas seminarium.

W programie m.in.:

  • Informacje nt. amerykańskiej gospodarki i rynku amerykańskiego
  • Przykłady amerykańsko-polskich relacji biznesowych i handlowych
  • Formalno-prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej na terenie USA
  • Skuteczne negocjacje i zawieranie umów handlowych z firmami amerykańskimi
  • Różnice kulturowe mające wpływ na relacje biznesowe
  • Możliwości wsparcia finansowego na ekspansję i działalność eksportową w ramach krajowych i regionalnych inicjatyw
  • Możliwości inwestowania w USA

W programie przewidywany jest praktyczny panel dyskusyjny i wystąpienia regionalnych firm, które podzielą się swoimi doświadczeniami. Dodatkowym akcentem polsko-amerykańskich relacji, jakie mają miejsce w Słupsku, będzie stoisko Biblioteki Miejskiej w ramach projektu "Ameryka w Twojej bibliotece". Będzie również możliwość degustacji potraw kuchni amerykańskiej.

RAMOWY PROGRAM SEMINARIUM

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na profilu na Facebook'u, gdzie na bieżąco publikowane są posty i aktualizacje dot. seminarium: Przejście do postu na Facebook'u tutaj.

Chętnie poznamy Państwa preferencje w jakim zakresie interesuje Państwa rynek amerykański. Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety, która pozwoli nam zapoznać się z obszarem Państwa zainteresowania w tematyce seminarium. Przejście do ankiety poniżej:

ANKIETA

Informacje praktyczne:


Kiedy: 25.09.2018r., godz. 10:00
Gdzie: Słupski Inkubator Technologiczny, 76-200 Słupsk ul. Portowa 13 B
Osoba kontaktowa: Bartosz Świtała, tel. 604 450 206, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

lOGA PARTNERÓW