20180917 130230

17 września 2018 roku, w godz. 13.00 - 15.30 w Słupskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Słupsku odbyło się spotkanie w ramach warsztatów prezentujących narzędzia do prowadzenia biznesu. Warsztaty prowadził dr Przemysław Ruchlicki, ekspert prawno-gospodarczy z Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Wzięło w nich udział ok. 40 osób reprezentujących różne sektory i branże słupskiej gospodarki oraz grupa uczniów ostatnich klas Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku.

 

Podczas interesującego i wartko prowadzonego spotkania ekspert KIG przedstawił sprawy, które najbardziej dziś interesują przedsiębiorców i osoby rozpoczynające działalność gospodarczą. Były to m.in. kwestie: nowej e-składki do ZUS, płatności podzielonej (split payment) w VAT, skutków podatkowych dla osób prowadzących działalność nierejestrową, prowadzenie księgowości w systemie elektronicznym, mniejszego ZUS dla działalności o małych przychodach, skutki RODO w sensie praktycznym i wiele innych zagadnień.

Ciekawie zrealizowane warsztaty w Słupsku dostarczyły wielu cennych i praktycznych informacji istotnych zarówno dla osób prowadzących działalność, jak i tych którzy zamierzają ją podjąć.

20180917 130243