Przetwarzasz dane osobowe? Obawiasz się utraty danych klientów? Chcesz upewnić się, że przetwarzane dane są należycie chronione? Jesteś zbyt małą firmą, by zatrudnić IOD? W odpowiedzi na takie potrzeby SIPH organizuje grupę przedsiębiorców, której celem jest wspólne nabycie outsourcingu funkcji Inspektora Ochrony Danych. Usługa polega na współdzieleniu Inspektora Danych Osobowych przez zainteresowane firmy – Członków Izby.

Tryb postępowania:

- Okresowo, nie rzadziej niż raz na półrocze Biuro SIPH rozsyła ankietę z zapytaniem o bieżące potrzeby Członków w zakresie zatrudnienia Inspektora Ochrony Danych w ich przedsiębiorstwach. Równolegle firmy mogą zgłaszać swoje potrzeby do Biura Izby w każdym czasie;

- W oparciu o zgłoszone zainteresowanie usługą outsourcingową Biuro Izby rekrutuje Inspektora / Inspektorów Ochrony Danych, stosownie do bieżącego zainteresowania;

- Po zamknięciu rekrutacji IOD jest kierowany przez Izbę do właściwych firm;

- Usługa ma charakter samofinansujący się. Koszt outsourcingu dzielony jest  przez liczbę zainteresowanych firm i na tej podstawie firmy regulują  należność z góry, na podstawie faktury pro forma. Jeżeli liczba zgłoszonych  firm okaże się zbyt niska, by samofinansować usługę, termin jest odraczany do momentu uzyskania odpowiedniej liczby chętnych. 

Realizacja usługi: tel. 59 842 50 98, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.